Wizyta delegacji z TAMUG USA

W dniach 1-2 czerwca 2023 roku Uniwersytet Morski w Gdyni miał zaszczyt gościć delegację Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Texas A&M w Galveston. Jest to największa pod względem liczy studentów uczelnia morska w Stanach Zjednoczonych. Członkami delegacji byli Dr Alok K. Verma – profesor i dziekan wydziału mechanicznego, Dr Irfan A. Khan (Assistant Professor) i Frank Pedersen (Assistant Professor of Practice). Celem wizyty była wzajemna prezentacja uczelni oraz rozmowy na temat możliwości współpracy, szczególnie w zakresie wymiany studentów, wspólnych projektów, prac badawczych oraz oferty edukacyjnej. Goście spotkali się z władzami uczelni i wydziałów oraz odwiedzili laboratoria i symulatory na Wydziałach Elektrycznym, Mechanicznym i Nawigacyjnym. Dr Khan przeprowadził również krótki wykład dla studentów Wydziału Mechanicznego na temat:

"HVDC Transmission Technologies for Offshore Wind Power Plants (Power Electronic Solutions for Farther & Deeper Waters)"

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wizyty za ich zaangażowanie i wsparcie.

J.Molenda 5 Czerwiec, 2023 - 01:41
J.Molenda 5 Czerwiec, 2023 - 11:00