Zaproszenie na Paradę Niepodległości

W dniu 11 listopada 2022 roku Gdynia tradycyjnie, bardzo uroczyście będzie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów tego wydarzenia jest Parada Niepodległości.

Tegoroczna Parada Niepodległości rozpocznie się o godzinie 12.00 i przejdzie trasą od Urzędu Miasta Gdyni do Pomnika Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz Miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych. Jak co roku, również Uniwersytet Morski w Gdyni przyłączy się do świętowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i doktorantów wraz z rodzinami do udziału w tym wydarzeniu. Parada Niepodległości, która odbędzie się w piątek 11 listopada 2022 roku, rozpocznie się o godz. 12.00. Zbiórka dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowana została na godz.11:00 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (al. Piłsudskiego w Gdyni). Do godz. 11:15 będzie trwało formowanie szyku UMG, by następnie włączyć się do ogólnego szyku Parady. Będziemy przemieszczać się al. Piłsudskiego w kierunku Urzędu Miasta Gdyni. Pracownicy i doktoranci wraz z rodzinami proszeni są o przybycie na godz. 11:30 również pod pomnik marszałka Piłsudskiego - dołączą oni do szyku UMG.

Zaprezentujmy godnie Uniwersytet Morski w Gdyni w dniu Święta Niepodległości!

Więcej informacji tutaj.

Podmiot udostępniający: 

Wydział Mechaniczny

Wytworzył informację:

J. Molenda
08.11.2022
Wprowadzenie:
J.Molenda 8 Listopad, 2022 - 14:35
Ostatnia modyfikacja:
K.Rudzki 30 Listopad, 2022 - 14:15