Ostatnie dni rekrutacji

04 grudnia 2023 r. po raz pierwszy uruchomiliśmy rekrutację elektroniczną na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na nowym kierunku Morska Energetyka Wiatrowa oraz tradycyjnie uruchomiliśmy rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia Mechanika i Budowa Maszyn.

Studia magisterskie na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa (MEW) uruchomiliśmy w odpowiedzi na potrzeby europejskiego i globalnego rynku pracy, wynikające z transformacji energetycznej światowej gospodarki. Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do realizacji zadań organizacyjnych i technicznych związanych z cyklem życia lądowych i morskich obiektów energetyki wiatrowej, począwszy od planowania, poprzez zarządzanie procesami konstruowania, zaopatrywania, eksploatacji, aż po ich likwidację. Proces kształcenia został zaprojektowany tak, by w ramach wybieralnych modułów przedmiotów student pogłębiał swoją wiedzę w zakresie czterech obszarów związanych z cyklem życia farm wiatrowych, tj.:

a) z fazą rozwoju projektów - ścieżka menadżerska,

b) z montażem wież elektrowni wiatrowych - ścieżka nautyczna,

c) z uruchomieniem elektrowni i przesyłem energii elektrycznej - ścieżka integracji cyfrowej,

d) z fazą eksploatacji i obsługi morskich elektrowni wiatrowych - ścieżka eksploatacyjna.

Niezależnie od wybranej ścieżki u studentów kierunku MEW będą kształtowane kompetencje i umiejętności zawodowe, w zakresie znajomości języka angielskiego oraz kierowania zasobami ludzkimi. Absolwenci będą przygotowani do zarządzania projektami technicznymi i procesami związanymi z planowaniem, projektowaniem, budowaniem, eksploatacją i likwidacją obiektów energetyki wiatrowej, w szczególności z zarządzaniem procesami wytwarzania energii elektrycznej, procesami logistycznymi, zarządzaniem bezpieczeństwem, niezawodnością i utrzymaniem ruchu obiektów morskich farm wiatrowych.

Terminy rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia:

1. od dnia 04.12.2023 r. - zgłoszenia elektroniczne w systemie IRK (https://irk.umg.edu.pl);

2. do dnia 22.02.2024 r. - do godziny 12:00 - ostateczny termin zgłoszenia w systemie IRK, ostateczny termin wgrania wymaganych dokumentów (np. skan zdjęcia, świadectwo) oraz ostateczny termin wpływu opłaty rekrutacyjnej na rachunek Uczelni;

3. do dnia 22.02.2024 r. - do godziny 14:00 - składanie dokumentów w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych przez kandydatów zakwalifikowanych (pokój A-202);

4. W dniu 23.02.2024 r. ogłoszenie listy przyjętych. Zmiana statusów: przyjęty, kandydat zrezygnował, nieprzyjęty, studia nieuruchomione.

Pełny zestaw dokumentów kandydata na pierwszy rok studiów w UMG obejmuje:

1. podpisana ankieta osobowa wydrukowana z systemu IRK;

2. podpisane podanie o akademik wydrukowane z systemu IRK (tylko osoby zainteresowane);

3. dowód opłaty rekrutacyjnej;

4. oryginał lub potwierdzona przez uczelnię kopia świadectwa maturalnego/dojrzałości. Kandydat ma obowiązek przedstawić do wglądu      oryginał świadectwa podczas składania dokumentów. W przypadku wysłania  dokumentów przesyłką kurierską należy oprócz kopii dołączyć oryginał;

5. na studia II stopnia należy dostarczyć dyplom lub odpis na prawach oryginału ukończenia studiów technicznych I stopnia świadczący o uzyskaniu tytułu zawodowego inżynierawraz z suplementem w dyscyplinie Inżynieria Mechaniczna lub pokrewnym.

Dostarczenie oryginałów dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub Dziekanatu Wydziału Mechanicznego osobiście lub pocztą w wyznaczonym terminie jest warunkiem koniecznym przyjęcia na studia.

Kontakt:

Komisja Rekrutacyjna Wydziału Mechanicznego