Wydział Mechaniczny na pierwszym miejscu

Dzień Sportu 2024 za nami !

W dniach 20-23 maja 2024 roku odbyło się coroczne wydarzenie sportowo-rekreacyjne organizowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni – Dzień Sportu UMG. Na pierwszym miejscu stanęła drużyna Wydziału Mechanicznego, zdobywając w sumie 57 punktów. Miejsce drugie zajął Wydział Elektryczny z 54 punktami. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Administracji, uzyskując 52 punkty.

Tegoroczny Dzień Sportu UMG rozpoczął się od III Mistrzostw Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w Sudoku.

Drugiego dnia zmagań sportowych, łącznie 18 drużyn składających się ze studentów i pracowników UMG, wzięło udział w wyścigach kajaków, wyścigach na deskach SUP oraz w regatach żeglarskich. Zawody te odbyły się na jeziorze Raduńskim w Ośrodku Rekreacyjnym Stella Maris na Kaszubach.

Trzeciego dnia Dnia Sportu konkurencje zostały rozegrane na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w nowo otwartym Centrum Sportu i Rekreacji.

Drużyny rywalizowały ze sobą w 7 konkurencjach, począwszy od wyścigu na skrzynkach, poprzez bitwę herbów, wyścigi ergometrów wioślarskich, zawody wspinaczkowe, strzały do bramki, przeciąganie liny oraz zawody rowerowe.

Na zakończenie Dnia Sportu drużyna Wydziału Mechanicznego na czele z Dziekanem prof. dr hab. inż. Andrzejem Miszczakiem otrzymała puchar oraz nagrody. 

Podmiot udostępniający: 

Wydział Mechaniczny

Wytworzył informację:

J.Maliszewska
27.05.2024
Wprowadzenie:
J.Maliszewska 27 Maj, 2024 - 13:46
Ostatnia modyfikacja:
J.Maliszewska 27 Maj, 2024 - 14:45